Rekuperacja i wentylacja

Rekuperacja i wentylacja w domach jednorodzinnych

Świeże powietrze to skarb, o który warto zabiegać w każdym budynku. Budując nowy dom, urządzając mieszkanie czy remontując budynek pamiętamy o jego bezpieczeństwie, odpowiedniej izolacji, szczelnych oknach czy nowoczesnych technologiach, które pozwalają ułatwić nam życie na co dzień. Często zapominamy jednak o nowoczesnej wentylacji, która gwarantuje dostęp do świeżego powietrza nawet przy zamkniętych oknach.

Rekuperacja w Poznaniu – stwórz dom bezpieczny i energooszczędny

Rekuperator to inteligentne urządzenie na miarę naszych czasów. Sprawia, że świeże powietrze z zewnątrz jest oczyszczane, dzięki czemu do obiegu w budynku trafia tylko czyste powietrze. Z drugiej strony wyłapuje zużyte powietrze wraz z bakteriami, roztoczami, wirusami, wilgocią czy kurzem i wyprowadza ja na zewnątrz. Równocześnie pomaga odzyskać z niego energię.

Oszczędności na ogrzewaniu

Rekuperacja i wentylacja w domu jednorodzinnym może nie tylko znacząco poprawić jakość powietrza, ale i zapewnić spore oszczędności. Dzięki odzyskowi ciepła z wywiewanego powietrza można obniżyć koszty ogrzewania budynku. Montaż rekuperacji daje oszczędność nawet 50% w skali kosztów poniesionych na ogrzewanie.