Czyszczenie i odgrzybianie

Nowoczesne klimatyzatory zapewniają, że powietrze w domu będzie odpowiednio schłodzone lub podgrzane, w zależności od potrzeb. By powietrze było bezpieczne dla domowników, należy zadbać o urządzenie klimatyzacyjne poprzez jego regularne czyszczenie.
Dlaczego należy czyścić klimatyzator?
Chłodzenie powietrza za pomocą klimatyzatora jest powiązane z powstawaniem wilgoci, która produkowana w nadmiarze może być niekorzystna zarówno dla budynku, jak i jego mieszkańców. Wilgotne powietrze jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju mikroorganizmów, których powstawaniu można zapobiec tylko poprzez regularne czyszczenie klimatyzacji.
Niezależnie od faktu, że klimatyzator wyposażony jest w filtry, powietrze, które przemieszcza się w jego obrębie niesie ze sobą kurz oraz zarodniki grzybów i bakterie. Poprawne czyszczenie urządzenia klimatyzacyjnego pozwoli je zlikwidować.
Odgrzybianie klimatyzacji
Klimatyzator, który nie jest odpowiednio konserwowany, może ulec zagrzybieniu. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia i może powodować choroby wśród ludzi oraz zwierząt. W celu usunięcia zagrożenia niezbędne jest wykonanie odgrzybiania klimatyzacji.
Kompleksowe czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji
W ramach naszych usług oferujemy:
• czyszczenie oraz dezynfekcję jednostki wewnętrznej,
• wymianę filtrów jednostki wewnętrznej w razie potrzeby,
• czyszczenie jednostki zewnętrznej,
• sprawdzenie parametrów pracy klimatyzatora